Każde większe przedsięwzięcie – a wybór auta z pewnością do takich należy – warto poprzedzić dokładniejszą analizą. Dzięki określeniu wcześniej, co tak naprawdę jest dla Ciebie ważne w przypadku pojazdu oraz finansowania, o wiele łatwiej dobierzesz ofertę do swoich potrzeb. Nad priorytetami warto zastanowić się również ze względu na bogaty wybór i ogromną elastyczność ofert, które można dzięki temu dopasować do własnych potrzeb i oczekiwań, tak by użytkowanie nowego samochodu z salonu było nie tylko przyjemne oraz komfortowe, ale także bardzo atrakcyjne finansowo. Wszystkie te kwestie sprawiają, że określenie najlepszy leasing samochodowy nabiera nowego znaczenia – nie jest to jedna oferta, do której warunków każdy musi się dostosować, a raczej takie rozwiązanie, które w największym stopniu spełnia kryteria narzucone przez leasingobiorcę.
Spis treści:
- Ważne pytanie na początek: jak porównać warunki leasingu?
- Jaki samochód chcesz wziąć w leasing?
- Dlaczego cena auta nie ma decydującego znaczenia przy wyborze leasingu?
- Jak chcesz użytkować leasingowany pojazd?
- Jakie warunki finansowe powinien spełnić najlepszy leasing samochodu?
Ważne pytanie na początek: jak porównać warunki leasingu?
Aby wybrać najlepszy leasing samochodu, z pewnością zechcesz porównać co najmniej kilka jego wariantów. Na szczęście taką symulację możesz przeprowadzić we własnym zakresie, nawet bez wychodzenia z domu. Umożliwia Ci to kalkulator leasingowy dostępny on-line. Aby obliczyć ratę leasingu za dany model pojazdu, wybierz najpierw interesującą Cię markę, następnie konkretny model oraz ofertę leasingu. W kolejnym kroku przy pomocy suwaków ustaw wszystkie parametry, czyli wysokość opłaty wstępnej, okres umowy – przekładający się na liczbę rat miesięcznych, a gdy kalkulację przygotowujesz dla leasingu jak abonament – także roczny limit kilometrów, czyli prognozowany przebieg auta.
Po każdej zmianie parametrów kalkulator on-line automatycznie przeliczy szacowaną kwotę miesięcznej raty. To praktyczne narzędzie pomoże Ci także wybrać najlepszy leasing odpowiadający interesującym Cię kryteriom. Zwróć uwagę, że kalkulację możesz pobrać na dysk – to opcja odpowiednia zwłaszcza dla osób, którym wygodniej jest porównywać informacje po ich wydrukowaniu. Opcja zestawienia kilku różnych kalkulacji dostępna jest również on-line – poprzez przycisk „Dodaj kalkulację do porównania”. Do porównania dodasz zarówno różne kalkulacje dla tego samego modelu auta – np. ze zmianą okresu umowy bądź wysokości opłaty wstępnej – jak i kalkulacje dla różnych modeli aut.
Jaki samochód chcesz wziąć w leasing?
Być może już w tej chwili wiesz, że interesują Cię auta jednej marki, a może nawet konkretny model. W ofercie Volkswagen Financial Services znajdziesz pojazdy wielu producentów z Grupy Volkswagen, w tym: Volkswagena i Volkswagena Samochody Dostawcze, Audi, SEATA, ŠKODY oraz CUPRY. Każda z nich przygotowała własne produkty leasingowe z myślą o własnych samochodach – gdy zatem wiesz, jaka marka pojazdu Cię interesuje, pozostaje Ci wybrać konkretną formę finansowania: leasing klasyczny, jak abonament albo – dostępny w większości przypadków – leasing konsumencki. Klienci, którzy nie mają preferencji co do marki, mogą kierować się np. typem nadwozia.
Dlaczego cena auta nie ma decydującego znaczenia przy wyborze leasingu?
Pisząc o kryteriach wyboru auta, nie wymieniliśmy ceny. To nie przypadek, ponieważ zróżnicowanie ofert leasingowych sprawia, że rynkowa wartość samochodu przestaje odgrywać kluczową rolę w jego wyborze. Już samo finansowanie za pomocą leasingu sprawia, że nowe auta z salonu stają się znacznie łatwiej dostępne dla firm i klientów indywidualnych, którzy użytkują je w ramach atrakcyjnych miesięcznych rat. Co więcej: gdy zdecydujesz się leasing jak abonament, raty naliczane będą na podstawie spadku wartości pojazdu w okresie umowy. Dzięki temu – dostosowując odpowiednio warunki finansowania – możesz korzystać z pojazdu droższego, płacąc za niego ratę miesięczną jak za auto z niższej półki cenowej.
Jak chcesz użytkować leasingowany pojazd?
Wybór najlepszego leasingu samochodowego będzie łatwiejszy, jeśli określisz, w jaki sposób będziesz korzystać z pojazdu. Podstawową kwestią jest to, czy prowadzisz własną działalność i szukasz auta do użytku firmowego, czy może potrzebujesz komfortowego samochodu do prywatnych celów. W pierwszym przypadku podczas analizy weź pod uwagę leasing klasyczny i leasing jak abonament, w drugim – szukaj ofert określanych jako leasing konsumencki dla klientów indywidualnych lub dla klientów prywatnych.
Kolejnym kryterium decyzji może być intensywność korzystania z auta. Współczesne oferty leasingu nowoczesnego pozwalają na dopasowanie limitu kilometrów do potrzeb leasingobiorcy – prognozowany przebieg wybiera się z dostępnych przedziałów. Natomiast osoby, które np. w ramach obowiązków służbowych podróżują niemal nieustannie, pokonując bardzo długie trasy, mogą skorzystać z leasingu klasycznego, w którym limit przebiegu auta nie występuje.
Przy wyborze leasingu pamiętaj także, że możesz potraktować go jako sposób na zakup auta – lub na użytkowanie pojazdu jedynie przez pewien czas. W pierwszym przypadku najlepszy leasing dla Ciebie to finansowanie klasyczne, w którym możesz uzyskać niską wartość wykupu auta. Jeśli natomiast preferujesz łatwą i częstą wymianę samochodów, sprawdź warunki leasingu nowoczesnego, w którym zyskujesz niską ratę miesięczną i spłacasz tylko spadek wartości auta w okresie umowy.
Jakie warunki finansowe powinien spełnić najlepszy leasing samochodu?
W przypadku umowy finansowania zawieranej na firmę zapewne duże znaczenie będzie mieć dla Ciebie możliwość zaliczenia opłaty wstępnej i rat miesięcznych leasingu w poczet kosztów działalności. W leasingu klasycznym rata miesięczna jest wyższa, zatem możesz odliczyć od podatku większą kwotę. A może przeciwnie – zależy Ci na jak najniższych opłatach w skali miesiąca? W takiej sytuacji najlepszy leasing, z którego możesz skorzystać, to finansowanie jak abonament.
Na wysokość miesięcznej raty możesz wpływać, nie tylko wybierając model auta, rodzaj leasingu, okres finansowania, ale także wnosząc opłatę wstępną. W produktach leasingowych Volkswagen Financial Services nie jest ona obligatoryjna – zaczyna się bowiem najczęściej od 0% wartości pojazdu. Gdy jednak dysponujesz wolnymi środkami finansowymi, rozważ uiszczenie opłaty wstępnej jako sposób na uzyskanie jeszcze niższej kwoty miesięcznych rat.
Najnowsze artykuły
Wszelkie prezentowane na tej stronie informacje, w tym zdjęcia, wykresy, specyfikacje, opisy, rysunki lub parametry techniczne oraz finansowe nie stanowią oferty ani zapewnienia w rozumieniu Kodeksu cywilnego. Zastrzegamy sobie prawo do zmian i pomyłek. Wszelkie informacje prezentowane na stronie są aktualne na dzień ich zamieszczania.
W celu uzyskania najnowszych informacji prosimy kontaktować się z Autoryzowanym Dealerem jednej z marek z Grupy Volkswagen: ŠKODA, Volkswagen, Volkswagen Samochody Dostawcze, SEAT lub Audi.